68th Golden Globe – 68. Arany Glóbusz-díjátadó
időpont: 2011. január 16.
jelölések bejelentése: 2010. december 15.
helyszín: Beverly Hilton Hotel, Beverli Hills, Los Angeles, Kalifornia, USA
házigazda: Ricky Gervais
közvetítő csatorna: NBC
Legjobb drámai film:
- A király beszéde
- A közösségi háló (nyert)
- Fekete hattyú
- Eredet
- A harcos
Legjobb musical vagy vígjáték:
- Az utazó
- Alice Csodaországban
- Díva
- Red
- The Kids Are All Right (nyert)
Legjobb rendező:
- Christopher Nolan – Eredet
- Darren Aronofsky – Black Swan
- David Fincher – A közösségi háló (nyert)
- David O. Russell – A harcos
- Tom Hooper – A király beszéde
Legjobb forgatókönyv:
- Danny Boyle, Simon Beaufoy – 127 óra
- Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg – The Kids Are All Right
- Christopher Nolan – Eredet
- David Seidler – A király beszéde
- Aaron Sorkin – A közösségi háló (nyert)
Legjobb animációs film:
- Aranyhaj és a nagy gubanc
- Gru
- Így neveld a sárkányodat
- The Illusionist
- Toy Story – Játékháború 3 (nyert)
Legjobb drámai férfi főszereplő:
- Colin Firth – A király beszéde (nyert)
- Jesse Eisenberg – A közösségi háló
- James Franco – 127 óra
- Ryan Gosling – Blue Valentine
- Mark Wahlberg – A harcos
Legjobb drámai női főszereplő:
- Halle Berry – Frankie and Alice
- Nicole Kidman – Rabbit Hole
- Jennifer Lawrence – Winter’s Bone
- Natalie Portman – Fekete hattyú (nyert)
- Michelle Williams – Blue Valentine
Legjobb férfi főszereplő (musical vagy vígjáték kategórai):
- Johnny Depp – Alice Csodaországban
- Johnny Depp – Az utazó
- Paul Giamatti – Barney’s Version (nyert)
- Jake Gyllenhaal – Szerelem és más drogok
- Kevin Spacey – Casino Jack
Legjobb női főszereplő (musical vagy vígjáték kategórai):
- Annette Bening – The Kids Are All Right (nyert)
- Julianne Moore – The Kids Are All Right
- Anne Hathaway – Szerelem és más drogok
- Angelina Jolie – Az utazó
- Emma Stone – Könnyű nőcske
Legjobb férfi mellékszereplő:
- Christian Bale – A harcos (nyert)
- Michael Douglas – Tőzsdecápák 2 – A pénz nem alszik
- Andrew Garfield – A közösségi háló
- Jeremy Renner – Tolvajok városa
- Geoffrey Rush – A király beszéde
Legjobb női mellékszereplő:
- Amy Adams – A harcos
- Melissa Leo – A harcos (nyert)
- Helena Bonham Carter – A király beszéde
- Mila Kunis – Black Swan
- Jacki Weaver – Animal Kingdom
Legjobb eredeti filmzene:
- Alexandre Desplat – A király beszéde
- Danny Elfman – Alice Csodaországban
- A.R. Rahman – 127 óra
- Trent Reznor, Atticus Ross – A közösségi háló (nyert)
- Hans Zimmer – Eredet
Legjobb betétdal:
- Bound to You – Díva
- You Haven’t Seen the Last of Me – Díva (nyert)
- Coming Home – Country Strong
- I See the Light – Aranyhaj és a nagy gubanc
- There’s a Place for Us – Narnia krónikái 3: A Hajnalvándor útja
Legjobb idegennyelvű film:
- Biutiful (spanyol)
- The Concert (francia)
- The Edge (orosz)
- Szerelmes lettem (olasz)
- In a Better World (dán) (nyert)
Legjobb drámai tévésorozat:
- A férjem védelmében
- Dexter
- Gengszterkorzó (nyert)
- Mad Men – Reklámőrültek
- The Walking Dead
Legjobb tévésorozat (musical vagy vígjáték kategória):
- A stúdió
- Agymenők
- The Big C
- Glee – Sztárok leszünk! (nyert)
- Modern Family
- Jackie nővér
Legjobb minisorozat vagy tévéfilm:
- Carlos (nyert)
- The Pacific – A hős alakulat
- Pillars of the Earth
- Temple Grandin
- You Don’t Know Jack
Legjobb drámai sorozatszínész:
- Steve Buscemi – Gengszterkorzó (nyert)
- Bryan Cranston – Breaking Bad
- Michael C. Hall – Dexter
- Jon Hamm – Mad Men – Reklámőrültek
- Hugh Laurie – Doktor House
Legjobb drámai sorozatszínésznő:
- Julianne Marguiles – Férjem védelmében
- Elisabeth Moss – Mad Men – Reklámőrültek
- Piper Perabo – Covert Affairs
- Katey Sagal – Sons of Anarchy (nyert)
- Kyra Sedgwick – A főnök
Legjobb sorozatszínész (musical vagy vígjáték kategória):
- Alec Baldwin – A stúdió
- Steve Carell – Office
- Thomas Jane – Hung – Neki áll a zászló
- Matthew Morrison – Glee – Sztárok leszünk!
- Jim Parsons – Agymenők (nyert)
Legjobb sorozatszínésznő (musical vagy vígjáték kategória):
- Toni Collette – United States of Tara
- Edie Falco – Jackie nővér
- Tina Fey – A stúdió
- Laura Linney – The Big C (nyert)
- Lea Michele – Glee – Sztárok leszünk!
Legjobb színész minisorozatban vagy tévéfilmben:
- Idris Elba – Luther
- Ian MacShane – Pillars of the Earth
- Al Pacino – You Don’t Know Jack (nyert)
- Dennis Quaid – The Special Relationship
- Edgar Ramirez – Carlos
Legjobb színésznő minsorozatban vagy tévéfilmben:
- Hayley Atwell – Pillars of the Earth
- Claire Danes – Temple Grandin (nyert)
- Judi Dench – Return to Cranford
- Romola Garai – Emma
- Jennier Love Hewitt – The Client List
Legjobb férfi mellékszereplő tévésorozatban, minisorozatban vagy tévéfilmben:
- Scott Caan – Hawaii Five-O
- Chris Colfer – Glee – Sztárok leszünk! (nyert)
- Chris Noth – Férjem védelmében
- Eric Stonestreet – Modern Family
- David Strathairn – Temple Grandin
Legjobb női mellékszereplő tévésorozatban, minisorozatban vagy tévéfilmben:
- Hope Davis – The Special Relationship
- Jane Lynch – Glee – Sztárok leszünk! (nyert)
- Kelly Macdonald – Gengszterkorzó
- Julia Stiles – Dexter
- Sofia Vergara – Modern Family
Váááá 😀 a Közösségi háló tarolt xD